Projekt ogrodu w Małej Nieszawce

Inwestorzy z Małej Nieszawki koło Torunia poprosili nas o zaprojektowanie fragmentu ogrodu za domem. Ze względu na pełne energii dzieci, miejsce to miało sprzyjać wypoczynkowi oraz rekreacji. Miało również współgrać z planowanym domkiem rekreacyjnym, plażą i basenem w rogu działki. Zaproponowaliśmy trzy różne wersje, które prezentujemy poniżej. W każdej z nich przy basenie zaproponowano nasadzenia z roślin wrzosowatych w towarzystwie wysokich traw ozdobnych.

Koncepcja 1:  uwzględniająca nasadzenia z katalpy, bukszpanów i czosnku tuż przy tarasie oraz berberysów, krzewuszki, śliwy wiśniowej i kosówek przy garażu.

Koncepcja 2: uwzględniająca zastosowanie bylin kwitnących w postaci naturalistycznej łąki kwietnej, zarówno pod katalpą, jak i przy garażu. Zamiast śliwy wiśniowej, w tej wersji proponuje się dwie kolumnowe wiśnie ‚Amanogawa’.

Koncepcja 3: uwzględniająca łatwe w utrzymaniu byliny o ozdobnych liście. Od funki, brunnery, rodgersji, narecznicy, po trawy ozdobne. Przy garażu w tej wersji zaproponowano wierzbę ‚Hakuro Nishiki’.

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tym artykule, bądź pierwszy!

Dodaj komentarz