Wieści z frontu – ogród w Szewnie

Prezentujemy dzisiaj projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym w Szewnie koło Ostrowca Świętokrzyskiego.Ogród ten należy do przesympatycznej czteroosobowej rodziny i równie sympatycznego psiaka.
Znalazło się w nim miejsce na skalniak tuż przy tarasie, wrzosowisko z piękną brzozą, osłoniętym od wiatru i słońca miejscem na piaskownicę i huśtawkę. Przy podjeździe do garażu zaprojektowano nasadzenia z bukszpanów formowanych w kule różnych wielkości, podsadzonych czosnkami olbrzymimi i grupowych nasadzeń z funkii w cieniu śliwy wiśniowej. Duże połacie trawnika będą idealne do gry w badmintona. W projekcie zrezygnowano ze standardowej formy żywopłotu zastępując ją przesłoną z pnącz (winobluszczu i powojników). Przez środek ogrodu wije się ścieżka z podkładów kolejowych na tle żwiru, z podsadzeniami z macierzanki. Ścieżka ta stanowi poniekąd granicę opracowania i wyznacza pierwszy etap prac w ogrodzie – które właśnie trwają!

Chłopaki dzielnie pracują nad realizacją ogrodu – ciężka gleba, upał i skwar im nie straszny, z dnia na dzień ogród w Szewnie zaczyna nabierać kształtów – i to dosłownie. Poniżej kilka zdjęć z procesu powstawania obrzeża granitowego rabaty, która już niedługo wypełni się kosówkami, jałowcami, berberysami , piwoniami, hostami i innymi pięknymi bylinami.

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tym artykule, bądź pierwszy!

Dodaj komentarz